Privattimer & Atferdskonsultasjon – hundetrening i Drammen

Skreddersydd hundetrening

Trenger du personlig veiledning for hunden din? Hos Drammen Hundepark tilbyr vi både privattimer og atferdskonsultasjon, slik at du får målrettet hjelp tilpasset akkurat deres behov. Enten du ønsker hjelp med nyinnlæring og hverdagslydighet, vil ha individuell oppfølging utenfor gruppetrening, eller trenger hjelp med mer utfordrende atferd, hjelper vi deg videre med effektive og moderne treningsmetoder.

Privattimer passer for deg som ønsker én-til-én-trening med fokus på nyinnlæring, videreutvikling og konkrete treningsmål i hverdagen. Atferdskonsultasjon er for deg som opplever utfordrende atferd, og har behov for en grundigere gjennomgang av årsaker, sammenhenger og tiltak. Her jobber vi med å forstå hvorfor atferden oppstår, og hvordan den kan endres på en trygg og hensiktsmessig måte.

Vi kombinerer positiv og belønningsbasert trening med nødvendig grensesetting og veiledning, slik at du får både forståelse og konkrete verktøy å jobbe videre med.

Hundekurs Drammen

Privattimer for hund – personlig trening etter dine behov

Ønsker du en‑til‑en veiledning med treningsmål som er skreddersydd for deg og hunden din? Enten du har konkrete utfordringer, ønsker hjelp med hverdagslydighet, kontakt eller innlæring av øvelser, er privattimer et effektivt og fleksibelt alternativ til faste kurs.

Privattimene holdes primært i Drammen Hundepark, og tilpasses din timeplan og dine mål. Dette er en ypperlig løsning hvis:

– du ønsker mer individuelt fokus enn i gruppetrening
– timeplanen din gjør det vanskelig å gå faste kurs
– du vil ha direkte veiledning på din egen treningsteknikk

Vi jobber med moderne, positiv og belønningsbasert trening som utgangspunkt.

Prisliste:

  • Privattime (60 min): 650,-
  • Pakketilbud privattimer (60 min x 3): 1800,-
  • Pakketilbud privattimer (60 min x 5): 2750,-

Første timen betales med Vipps på stedet, uavhengig av om du velger pakkeløsning eller ikke.

Atferdskonsultasjon – hjelp med problematferd

Sliter du med atferdsproblemer som påvirker hverdagen? En atferdskonsultasjon hjelper deg å forstå årsakene bak uønsket atferd og gir deg praktiske løsninger du kan bruke hjemme.

Typiske utfordringer kan være:

– utagering i møte med andre hunder eller mennesker
– redsel, angst eller usikkerhet
– separasjonsproblemer og uro hjemme
– reaksjoner på håndtering, tur eller miljøer

Gjennom konsultasjonen kartlegger vi situasjonen sammen med deg, og skreddersyr en treningsplan som passer akkurat din hund og utfordring.

Prisliste:

  • Adferdskonsultasjon (60 min): 990,-
  • Pakketilbud utfordrende adferd (60 min x 3): 2790,-
  • Pakketilbud utfordrende adferd (60 min x 5): 4390,-
  • Det er mulig å avtale hjemmebesøk, men da til en annen pris. Send e-post.

Første timen betales med Vipps på stedet, uavhengig av om du velger pakkeløsning eller ikke.

 

Marianne Paulsen

Marianne har over 13 års erfaring som hundetrener og atferdskonsulent, og jobber med dette på heltid. Hun har hjulpet hundeeiere med både å løse ulike atferdsproblemer og å lære inn nye ferdigheter hos hunden. Hun tok sin instruktørutdannelse i 2013 og Lundquist hundetrenerutdannelse i 2023, og har holdt over 3000 timer med kurs og privattimer for hunder i alle størrelser og raser.

Marianne har selv hatt hund i over 18 år og konkurrerer aktivt i lydighet og rallylydighet. Hun brenner for hunders språk og kommunikasjon, og legger stor vekt på å kombinere strukturerte rammer, tydelige og rettferdige grenser med belønning av ønsket atferd. Med denne tilnærmingen hjelper Marianne deg å få frem hunden du ønsker – både hjemme og i treningssituasjoner.

Hastetimer er mulige ved behov. Ta kontakt på hundetrener.marianne@gmail.com eller ring 401 89 670

Marianne Paulsen hundekurs drammen

Les hva kundene sier:

Marianne er utrolig god til å se de små justeringene som må til. De rare små tingene man gjør og kanskje ikke tenker så mye over når man trener hunden, men som plutselig får det man jobber med til å klikke på plass. En veldig god formidler.
Christian og Charlie
Å ha en erfaren og kunnskapsrik instruktør helt for sel selv en hel time hver uke er mer lærerikt enn noe annet jeg har gjort sammen med hunden min. Gøy er det også. Jeg anbefaler timer med Marianne på det varmeste.
Tone og Felix
rallylydighet hundekurs drammen
Hundekurs Drammen
Hundekurs Drammen